Esmaspäev, 22. detsember 2014

Üritus: Retro Planet klubis Hollywood. Peaesinejaks F.R. David!


Tere ilusat esmaspäeva!


Harrastuskriitikud olid sel nädalavahetusel aktiivsed ja võtsid ette ühe klubiürituse külastuse ja ka intervjuu. Intervjuu leiad SIIT.


Aga nüüd meie seiklustest ja kogemustest Retro Planet'il!

Ürituse nimi: Retro Planet
Korraldaja: MusicFactory
Peaesineja: F.R. David
Koht: Club Hollywood
Toimumise aeg: 20.12.2014
Fotod: Erakogust
Hinnang: 5/5


Meie seiklus sai alguse täpselt keskööl, kui saabusime seltskonnaga Club Hollywood'i, et osaleda Retro Planet'il.


Uksel võttis meid vastu naeratav turvamees, kes suunas meid garderoobi, kus vabanesime ülearustest riietest. Kuna meil oli ürituse jaoks tellitud VIP laud, siis anti meile ilusad VIP looži käepaelad ja meid tervitas üks kaunis daam, kes juhatas meid kombe kohaselt ja viisakalt teisele korrusele meie lauda.


Etterutatult tahan öelda, et MusicFactory korraldatud üritustel tasub võimalusel kindlasti võtta endale seltskonna peale üks VIP laud, sest see teeb terve õhtu mugavamaks. Laud on rikkalikult kaetud just selle alkoholiga, mida te endale eelnevalt olete tellinud. Teil on alati koht, kus tantsimise vahepeal jalga puhata, kus sõpradega vestelda ja te saate seda alati teha segamatult!


Meie õhtu algas kahe säraküünaldega Moet & Chandon Brut pudeli avamisega, mis olid ilusasti pandud jääämbritesse, et kihisevat mullijooki võimalikult kaua külmana hoida. Laual ootas meid peale kihiseva veel pudel Captain Morgan rummi ja Coca-Colat ja mahla ja kaks puuviljavaagnat, mis oli kõik kaunilt lauale kaetud.

Meie laud asus klubi teisel korrusel, kust avanes hea vaade ka tantsupõrandale. Mitte, et me oleks kauaks teisi tantsijaid vaatama jäänud, vaid kiirustasime ise peale esimest pokaali samuti alla korrusele tantsijate sekka, sest muusika oli hea ja kaasakiskuv.

Muusikat tegi (ja võib öelda ka, et näitas) videodiskor VJ Möls. Enamus kõlanud lauludest olid 80ndatest, kuhu vahele pikiti ka oskuslikult 90ndate muusikat, nii et nii see, mida ekraanidelt näidati ja mida meil kuulata lasti, tekitas tõelise ajarännaku tunde. Vähemalt mulle isiklikult. Olid ju videodiskod 80ndatel ja 90ndate alguses väga populaarsed. Ma pean tunnistama ka seda, et ma olin osad videod lasknud minna juba kaugetesse mälusoppidesse, nii et päris tore oli oma visuaalset mälu videote kaudu ergutada! Mulle meeldis ka see, et VJ lasi muusikat erinevatest žanritest: kõlas nii tõelist diskot, kui ka poppi ja poprocki ja RnB laule.

Teine asi, mis mulle Retro Planetil väga meeldis, oli see, et enamus pidulistest olid ikka üle kahekümnesed ja nendestki enamus üle kolmekümnesed. Ma olen tihti kuulnud 30-40 aastaseid kurtmas, et ega Tallinnas ei ole üritusi, kuhu "meievanustel" sobib minna. Retro Planeti üritused on kindlasti üks nendest võimalustest, kust kinni haarata. Te ei pea kartma, et tunnete end seal 21-aastaste kõrval liiga vana või veidrana! Mitte et vanus oleks mind kunagi häirinud, aga seltskond oli seal kindlasti vanem ja viisakam.

See, et publik koosnes mõistusega täiskasvanutest tähendas ka seda, et kakerdavaid ja purjus rahurikkujaid või umbjoobes tegelasi minu silm ei näinud. Jah, meil oli üks väike intsident, kus üks VIP loožis olev naisterahvas tikkus ligi meie seltskonnast ühele daamile, aga see olukord lahenes lõpuks ise ja õnneks on meil huumorimeelt, et asja mitte liiga tõsiselt võtta. Üldiselt oli seltskond väga äge ja inimesed nautisid tõeliselt pakutavat meelelahutust.

Muidugi, kui lavale jõudis 80ndate hittmuusik F.R. David, läks asi pööraseks ja seda eelkõige selle tõttu, et lava ette oli kogunenud hulgaliselt fänne, kes on lauludega "Words", "Sahara Night", "Taxi" ja teiste tema lauludega ülesse kasvanud. Inimesed elasid kontserdile entusiastlikult kaasa. Heli oli iseenesest hea ja muusikud andekad. F.R. David oli endaga kaasa võtnud nii trummari kui ka kitarristi Pariisist. Sealt, kus meie laud oli, käis trummide heli natuke ülejäänud muusikast üle, aga eks see tuli lihtsalt seetõttu, et me istusime just otse trummari kohal.Ega me tegelikult istunudki live kontserdi ajal, vaid tantsisime ja elasime esinemisele agaralt kaasa. Minus tekitas F.R. Davidi esinemine positiivset nostalgiat, meenutas esimesi armumisi ja tõi nii mõtetesse kui ka huultele kaasa kauakestvaid naeratusi ja viis mind tagasi kaunisse varajasse noorusaega. Ja ma nägin, et ma polnud ainuke. Kui ikka Things I Missed või Music kõlasid, siis oli allkorrusel oleval tantsupõrandal näha tõelist jagatud rõõmu ja armastust! F.R. David tekitas sünergia, mis kandus inimesteni edasi puhta rõõmuna üksteisest.

Peale Live esitlust oli meil võimalik kohtuda F.R. Davidiga, kes oli ääretult sümpaatne ja tagasihoidlik vestluskaaslane, kellega veetsime meeldejääva veerandtunni. Peale seda jätkus tants varajaste hommikutundideni.

Üks väga omapärane ja hästi läbimõeldud asi, mida ma tahaks ürituselt esile tuua, on terve ürituse kujundus. Alates väikestest detailidest VIP piletite näol, mis olid kujundatud CD plaadina, valgustusest, Retro Planeti siltidest lõpetates diskokeradest ja ürituse reklaamtestidest! Väga professionaalne!

Lõpetaksingi oma arvustuse tsiteerides ürituse piletil ja reklaamplakatil olevat teksti:

"Tere tulemast rõõmude planeedile, kus ainult sellel ööl käivitub täielik rõõmuorkaan, mis uuesti täidab purjed kaasahaaravate 80-90ndate rütmidega ja seilab Teid täielikku rahulolu randa!"

Ei ole midagi öelda, nii oligi! Meie seltskond lahkus peolt väsinuna, kuid ülevate tunnetega. Väga äge pidu oli!
Hinnanguks on 5/5. 

Aitäh ürituse korraldajale MusicFactory'le! Retro Planet'i üritused toimuvad umbes korra kvartalis. Tulge kindlasti osalema!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar