Meist

Tere tulemast!

Harrastuskriitikud on meelelahutus- ja kultuuriblogi, mis loodi septembris 2014.

Tegu on kahe agara kino, teatri ja igasugu teiste ürituste sõpradega, kes alati on valmis minema etendust, filmi, kontserti, näitust, muud kultuurisündmust kogema.

Harrastuskriitikud blogi taga on kaks inimest: Liis ja Inga. Selleks, et saaksite meist rohkem teada, siis allpool leiate meie kohta rohkem infot.

Kumbki meist pole blogosfääris võõras, oleme bloginud inglise keeles. Inga alustas ingliskeelse blogimisega oma kirjandusblogis Me and Reading juba aastal 2011 ja veidi hiljem liitus sellega ka Liis. Me and Reading on rahvusvaheliselt autorite ja lugejate seas tuntud ja tuttav koht ja sealt leiab eelkõige raamatute arvustusi, intervjuusid kirjanikega ja palju muud põnevat.

Siin blogis tahaksimegi hakata jagama oma kogemusi, mõtteid, tundeid ja arvamusi, mis võivad asetseda kõikjale A-st Y-ni ja teha seda meie armsas eesti keeles. Kuna me mõlemad oleme aktiivsed blogijad ja samas ka igasuguste kultuuriürituste külastajad, siis tekkis Liisil idee, et me võiks oma arvamusi jagada ka eestlaste seas. Ehkki öeldakse, et ükski kunstnik ei ole tuntud omal maal, siis me kavatseme seda muuta. 

Me ei ole ei teatri-, filminduse-, muusika-, kunsti- ega kirjanduse professionaalid. Küll aga oleme kahepeale lugenud tuhandeid raamatuid, näinud sadu filme, külastanud kõiki Eesti teatreid rohkem kui korra ja kirjutanud ka üle mõnesaja arvustuse. Keskenduda kavatseme eelkõige emotsioonidele ja tavapärastele tavavaatajast lähtudes meeldis/ei meeldinud aspektidele (süžee, tegelased, kujundus, visuaalsed efektid, jne), kuid ei tasu karta, et tehniline pool (lava, näitlejameisterlikkus, teatri-filmi teooria/ajalugu, jne) jääks väga unarusse kuna amatööri tasemel oskame ka nende kohta midagi asjalikku poetada. Enamus üritustel ja etendustel käijad on nagu meie, ainult ehk selle vahega, et arvustuste ja kriitikute köögipoolega oleme me tuttavad, lausa globaalselt tuttavad.

Millest me blogime?

Kindlasti leiate siit teatrietenduste (ooper, ballett, sõnalised lavastused, muusikalid, operetid), raamatute, filmide, näituste, muusikaürituste ja - kontsertite arvustusi ja tutvustusi.

Peale selle plaanime, lisaks, intervjuusid, arvamusartikleid ülaltoodud valdkondades. Me ei välista ka kirjatükke, kus kajastame rokk-kontserte ja häppeninge, kuna me mõlemad oskame hinnata  alternatiivset, põrandaalust ja grunge kultuuri ning kunsti. Lisades siia veel meie armastuse erinevate kunstivormide vastu, siis oleme veendunud, et suudame oma lugejaid üllatada nii mõnegi teemaga!

Kuidas meiega ühendust võtta?

Väga lihtsalt! Kontaktide all leiad selle kohta lisainformatsiooni!Inga vasakul ja Liis paremal

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar