Millal sa viimati Loodusmuuseumis käisid? Kui vastus on, et vist kunagi 6. klassis, siis on suurepärane põhjus taasavastada see imeline ja hariv koht, sest 19. märts kuni 25. oktoober on võimalik külastada sealset näitust "Öised tiivulised."
Näitus: Öised tiivulised
Asukoht: Eesti Loodusmuuseum - Lai tn 29A
Koduleht: http://www.loodusmuuseum.ee/avaleht/
Hind: 4 EUR täiskasvanutele (sissepääs ka püsieksponaatidele)
Millal nähtud: 08.08.2015
Minu hinnang: 4.5/5
pilt Loodusmuuseumi kodulehelt |
Näituse keskmes olid kakulised ning liblikad, kes tegutsevad suurel osal vaid öösel. Mõlemale grupile oli pühendatud üks ruum. Peale öökullide ja liblikate topiste sai igasugu asju proovida, kogeda, tunda, näha ja kuulda. Põnevat infot peateemade kohta ei olnud võimalik saada ainult välja pandud tekstide põhjal, mis olid konkreetsed, kompaktsed, informatiivsed, muutumata igavaks või liialt pikkadeks, vaid uusi teadmisi sai kogutud ka kõrvade, silmade ja kompimisega. Külastajale tutvustati muuhulgas näituse staaride toitumist, elupaikasid, pesitsemise kombeid, sulestike/tiibade mustrite ja välimuse olemust ning põhjendusi, kuidas nad kuulevad, tunnetavad, haistavad ning näevad ja muid omapärasusi. Peale selle on koridoride seintel ja mujal võimalik imetleda 4-12. klassi õpilaste joonistusi kakkudest, millede hulgas oli köitvalt iseäralikke kui ka tõesti osavaid kunstiteoseid.
pilt Loodusmuuseumi kodulehelt |
Kas liblikad teevad häält? Millest tulenevad niivõrd kaunid ja tiivamustrid? Kui suur on suurim ööliblikas? Kas liblikas võib tappa? Vitriinides reastatult on võimalik tutvuda üle 300 ööliblikaga ning kui imepisikestest siltidest lähtuda siis olid enamused liblikad Ecuadorist, Taist, Malaisiast ja Eestist. Liblikaid leidus tillukesi, keda selgelt nägemiseks pidi väga lähedale kummarduma, kuni kahe kokkupandud peo suuruseid. Iga üks oli unikaalne ja tohutult võluv oma kaunite tiiva mustrite ja kujudega. Mõned paistsid silma erksate värvidega, teised tagasihoidlike kuid iseäralike kujundustega, aga kõik oli õrnad, helged, otsekui muretud, muinasjutulikud, salapärased ja äärmiselt oivalised. Peale liblikate
pilt Loodusmuuseumi koduelehelt |
Kokkuvõttes: Äärmiselt kihvt ja informatiivne näitus tutvumaks kahe laheda grupiga, mis sobib uudistamiseks nii noortele kui vanadele.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar